سوالات متداول سوالات متداول

سوال1: چطور می توانم به فروشگاه اینترنتی میــــلادنور اعتماد کنم؟

پاسخ: میلادنورازسال 1368 در زمینه لوازم التحریر و ملزومات اداری فعالیت دارد.میــــلادنور زیر نظراتحادیه صنف نوشت افزار ولوازم مهندسی و همچنین طبق قوانین تجارت الکرونیک جمهوری اسلامی ایران در کشوربه صورت مجازی و فیزیکی فعالیت دارد.میـــــلادنور با کسب مجوز های رسمی از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و وزرات ارشاد اسلامی و مرکزتوسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت معدن وتجارت (اینماد) فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده و دارای درگاه اینترنتی رسمی و معتبربانک صادرات سپهرالکترونیک می باشد که بسترامنی را برای خرید آسان ومطمئن برای مشتریان گرامی فراهم ساخته است. نشانی،شماره های تماس و مجوزها پایین صفحه اصلی سایت قابل رویت می باشد.

سوال2: آیا امکان خرید حضوری از فروشگاه اینترنتی میــــلادنور وجود دارد؟

پاسخ: بله وجود دارد فقط بهتراست قبل ازمراجعه حضوری جهت موجود بودن برخی اجناس اطلاع حاصل شودگاها ممکن است اجناس درخواستی درفروشگاه موجود نباشد ونیازبه ارسال از انبارباشد.به همین منظوربراحتی میتوانید قبل ازمراجعه ازطریق واتساپ یا تماس تلفنی از موجودبودن اجناس درخواستی خود درفروشگاه مطلع شوید.

سوال3: آیا امکان خرید تعداد لوازم التحریر و ملزومات اداری با قیمت عمده بازار از میـــــلادنور وجود دارد؟

پاسخ: بله میــــلادنور این امکان را برای خرید های بیشتراز تکی (جین،قراص،بسته،جعبه،کارتن...) بوجود آورده است مشتریان گرامی میتوانند سفارش خود را با حداقل تعداد با قیمت عمده فروشی بازار تهیه نمایندوبرای شرکتها وادارات و یا همکاران فروشنده در صورت خرید تعدادبالاتر از تخفیف ویژه فروشنگان بهره مند خواهند شد.

سوال4: به چه صورت می توانم برای خرید تعداد یا عمده اجناس استعلام قیمت و سفارش ثبت کنم؟

پاسخ: شما میتوانید براحتی جهت استعلام سفارش خود ازطریق واتساپ یا تماس تلفنی استعلام قیمت اجناس خود را دریافت نمایید و درصورت تمایل سفارش خود را ثبت نمایید وکارشناسان میــــلادنور در اسرع وقت نسبت به ثبت سفارش و هماهنگی و ارسال کالا اقدام مینمایند.

سوال5: نحوه پرداخت وتسویه حساب در سفارش و خرید های عمده چگونه است؟

پاسخ: ادارات،سازمانها،شرکتهای معتبر،مدارس،مهدهای کودک،آموزشگاهها و این قبیل مشتریان گرامی می توانند پس از تحویل سفارش خود نسبت به تسویه حساب از طریق چک یا کارت به کارت، پایا وغیره اقدام نمایند و برای فروشندگان محترم که سابقه خرید متوالی از میــــلادنور را دارند و شناخته شده می باشند نیز به همین صورت می باشد اما برای مشتریان نا شناخته و جدید لزوما می بایست پس از صدور فاکنور و قبل از ارسال سفارش مبلغ فاکتور تسویه گردد.

سوال6: آیا امکان مرجوعی یا تعویض کالا خریداری شده از میــــلادنور وجود دارد؟

پاسخ: بله میــــلادنور این امکان را برای اطمینان خاطر از خرید و رضایت مندی مشتریان گرامی مهیا ساخته است. چنانچه به هر دلیلی مشتری گرامی تصمیم به مرجوعی و یا تعویض کالای خریداری شده بگیرد تا 7 روز از تاریخ فاکتور خرید مهلت دارد که نسبت به مرجوعی یا تعویض اقدام نماید مشروط به اینکه کالای مورد مرجوعی نباید استفاده شده باشد و از بسته بندی اصلی خود خارج شده باشد و اینکه علت مرجوعی اگر مربوط به اشکال و ایراد از کالا و یا نحوه ارسال باشد هزینه مرجوعی بعهده میِــــلادنور است در غیر اینصورت بعهده مشتری گرامی می باشد.

سوال7: نحوه ارسال و مدت زمان ارسال کالا در میــــلادنور چگونه است؟

پاسخ: ارسال سفارشات در تهران معمولا بسته به حجم کالا ازطریق پیک اسنپ، پست و تیپاکس هر کدام که مقرون به صرفه ترباشد حداکثر در مدت زمان 24 ساعت برای ارسال آماده سازی می شود و برای شهرستانها نیز بسته به حجم کالا و شهر مورد سفارش از طریق پست،تیپاکس و باربری های معتبرحداکثر تا 48ساعت پس از ثبت سفارش برای ارسال آماده سازی می شود.